UWAGA! Rozpoczęliśmy nabór na nowy cykl szkoleń kompleksowych

INTELIGENTNE INSTALACJE 2022 - systemy rozproszone
szkolenia dla firm instalacyjnych

Osiągnij z nami SUKCES i wyprzedź konkurencję!

JEDYNE, PROFESJONALNE SZKOLENIA W POLSCE O TAK SZEROKIM ZAKRESIE!

Możliwość refundacji kosztów szkolenia

do 100%!!!

Jesteśmy jedyną firmą w Polsce, która organizuje szkolenia z zakresu projektowania, instalacji i programowania inteligentnych systemów automatyki budynku o strukturze logiki rozproszonej połączone z programowaniem z wykorzystaniem narzędzi otwartych, między innymi takich jak OpenHab oraz NodeRed. Spora część szkolenia poświęcona jest integracji za pomocą wielu, ogólnoświatowych standardów. Na szkoleniach poświęcamy również czas na zagadnienia sprzedaży inteligentnych instalacji.

Jeśli myślisz poważnie o przyszłości swojej firmy, nie zastanawiaj się. Zgłoś się do nas na szkolenie!

Hybrydowe szkolenia w górskich okolicznościach przyrody

24 godziny szkolenia e-learningowego
24 godziny (3 dni) szkolenia stacjonarnego

z dala od miejskiego gwaru

w ciszy i w pełnym skupieniu

w idealnych warunkach do nauki

CELE SZKOLENIA

Podczas szkolenia poznasz istotę i znaczenia profesjonalnych systemów inteligentnej automatyki dla nowoczesnych budynków – jest to gwarancja sukcesu każdej firmy instalacyjnej.

Wprowadzenie do firm instalacyjnych nowych technologii umożliwiających instalację inteligentnych systemów automatyki budynku o logice rozproszonej.

Celem oferty jest przeprowadzenie kompleksowych szkoleń dla właścicieli oraz pracowników elektrycznych firm instalacyjnych zajmujących się instalacjami elektrycznymi oraz instalacjami elektronicznych systemów bezpieczeństwa, chcących poszerzyć kompetencje oraz zakres swoich usług o sprzedaż, instalacje i programowanie inteligentnych systemów sterowania budynkiem.

Uzyskasz rzetelną i praktyczną wiedzę od samych podstaw, dowiesz się, w jaki sposób zaprojektować i przygotować instalację elektryczną pod systemy magistralnej automatyki budynku.

Na szkoleniu dowiesz się również, jak dobrać odpowiednie urządzenia automatyki względem oczekiwań klienta i zoptymalizować ofertę.

Następnie poznasz tajniki funkcjonalności wykorzystywanych w budynkach, jak i metody ich konfiguracji bez potrzeby znajomości jakichkolwiek języków programowania.

Poznasz, jak zarządzać energią pozyskaną z odnawialnych źródeł energii tak, by zużywać ją w chwili, kiedy jest ona produkowana. Dowiesz się, w jaki sposób systemy inteligentnej automatyki oszczędzają energię cieplną, jak i elektryczną.

Poznasz nie tylko standardowe funkcjonalności inteligentnego domu. 5 dni to wystarczająco dużo czasu, by nauczyć się konfigurować również zaawansowane algorytmy oparte o wiele warunków.

Profesjonalne systemy to nie tylko sama, zamknięta automatyka w urządzeniach jednego producenta. Jest to również integracja z wieloma producentami i urządzeniami z wykorzystaniem ogólnoświatowych i najpopularniejszych standardów komunikacji, takich jak KNX, CAN, ModBus, DALI, RS232, RS485, MQTT czy LAN. Podczas szkolenia nie pominiemy również niektórych standardów bezprzewodowych, takich jak LoRa, Z-Wave czy EnOcean.

Poznasz darmowe i otwarte, coraz popularniejsze na całym świecie narzędzia automatyki, takie jak oprogramowanie NodeRed firmy IBM oraz systemu OpenHab.

Niezwykle istotnym aspektem w naszym programie szkoleniowym jest również kwestia argumentacji i optymalizacji oferty podczas sprzedaży instalacji inteligentnej automatyki. Podczas szkolenia nauczysz  się, jak sprzedawać systemy Smart Home, by w uczciwy sposób móc przedstawić swojemu klientowi wszystkie “za” i “przeciw” przy decyzji zakupu nowoczesnej instalacji inteligentnej.

DLA KOGO?

Dla pracowników i właścicieli elektrycznych firm instalacyjnych, które pragną wzbogacić swoją ofertę o innowacyjne, inteligentne instalacje, stając się tym samym firmami nowoczesnymi i znacznie bardziej konkurencyjnymi.
Dla pracowników i właścicieli elektrycznych firm instalacyjnych, które mają już w swoim portfolio systemy automatyki budynku, ale pragną wdrożyć profesjonalne systemy o znacznie większej funkcjonalności, bezpieczeństwie, elastyczności, a przy tym systemy otwarte z wieloma możliwościami integracji.
Dla projektantów instalacji elektrycznych, którzy chcą się nauczyć projektować instalacje inteligentne.
Dla właścicieli i handlowców firm instalacyjnych, którzy chcą się nauczyć sprzedawać systemy Smart Home
Dla nauczycieli zawodów technicznych szkół, które myślą przyszłościowo o swojej ofercie dla studentów i zamierzają wdrożyć systemy automatyki budynkowej

Na czym polega nasze szkolenie hybrydowe

PIERWSZA CZĘŚĆ - SZKOLENIE INTERNETOWE

Na tydzień przed ustalonym szkoleniem stacjonarnym przesyłamy do Państwa walizkę z urządzeniami automatyki budynkowej, oraz udostępniamy e-learningowe szkolenie teoretyczne oraz praktyczne w formie lekcji wideo. To pozwala Państwu odbyć 24-godzinne szkolenie 1-go oraz 2-go stopnia. Sami Państwo decydują o godzinach i czasie szkolenia. Materiał wideo trwa 12 godzin + 12 godzin wymaganego czasu poświęconego na realizację zdalnych zadań.

Szkolenie stacjonarne

DRUGA CZĘŚĆ - SZKOLENIE STACJONARNE

Po odbyciu szkolenia internetowego dalsza jego część organizowana jest w salach szkoleniowych górskich pensjonatów, gdzie do dyspozycji uczestników oddajemy sprzęt elektroniczny różnych producentów automatyki budynkowej. Jest to szkolenie 24 godzinne rozłożone na 3 dni po 8 godzin. Do wyboru oddajemy dla Państwa terminy w tygodniu (poniedziałek - środa) lub w ciągu weekendu (piątek - niedziela). Jest to szkolenie 3-go stopnia.

Z czym mamy do czynienia w trakcie szkoleń?

Czego się nauczymy?

1. Przygotowania instalacji elektrycznej pod system inteligentnej automatyki.

2. Zasad profesjonalnego obszycia rozdzielnic elektrycznych pod kątem automatyki budynku.

3. Zasad prowadzenia magistrali komunikacyjnej w systemach automatyki.

4. Zasad doboru urządzeń automatyki i ofertowania instalacji.

5. Programowania podstawowego modułów inteligentnej automatyki o logice rozproszonej (korzystamy z modułów Ampio Smart Home).

6. Programowania zaawansowanego systemów automatyki w oparciu o wiele warunków (korzystamy z modułów Ampio Smart Home oraz oprogramowania NodeRed).

7. Konfiguracji aplikacji mobilnej w systemach automatyki budynku.

8. Zasad konfiguracji systemu zarządzania energią w domu przy stosowaniu instalacji fotowoltaicznych.

9. Integracji systemów automatyki w oparciu o ogólnoświatowe standardy komunikacji magistralnej KNX, RS485, RS232, ModBus, Dali (korzystamy z urządzeń różnych firm pracujących na podstawie powyższych standardów).

10. Integracji systemów automatyki w oparciu o standardy komunikacji bezprzewodowej Z-Wave, LoRa oraz EnOcean (korzystamy z urządzeń różnych firm pracujących na podstawie powyższych standardów).

11. Integracji systemów automatyki w oparciu o komunikację sieciową LAN (korzystamy z wideofonów oraz kamer IP).

12. Integracji systemów alarmowych z systemami inteligentnej automatyki. Zajęcia będą przeprowadzone z wykorzystaniem najpopularniejszych systemów alarmowych firmy Satel oraz Jablotron.

13. Programowania systemu OpenHab z wykorzystaniem standardu MQTT.

14. Programowania logiki przy pomocy oprogramowania NodeRed firmy IBM.

15. Sprzedaży systemów inteligentnej automatyki.

Czas szkolenia

ŁĄCZNY CZAS SZKOLENIA - 48 GODZIN z czego:

zajęcia teoretyczne e-learningowe - 5 godzin

zajęcia praktyczne e-learningowe - 19 godziny

zajęcia praktyczne stacjonarne - 22 godziny

egzamin teoretyczny stacjonarny - 30 minut

egzamin praktyczny stacjonarny - 90 minut

Dni szkolenia

Stacjonarna część szkolenia trwa 3 dni

od poniedziałku do środy, bądź (do wyboru) od piątku do niedzieli po 8 godzin dziennie

Terminy szkolenia

Najbliższe terminy szkoleń

niebawem podamy terminy szkoleń

Sprzęt i materiały wykorzystywane podczas szkoleń

Sprzęt edukacyjny

W trakcie szkoleń uczestnicy zostają wyposażeni w specjalne walizki szkoleniowe z elektroniczną płytą symulującą prawdziwą instalację budynku oraz układy automatyki. Ponadto do stanowisk dokładane będą dodatkowe urządzenia w celach integracji.

Podczas szkoleń korzystamy z:

1. Urządzeń inteligentnej automatyki systemu AMPIO.
2. Urządzeń inteligentnej automatyki KNX.
3. Liczników energii ModBus.
4. Systemów alarmowych Ampio, Satel Integra oraz Jablotron.
5. Stacji pogodowych ELSNER ModBus.
6. Sprzętu RTV.
7. Driverów oświetlenia DALI.
8. Sprzętu sieciowego LAN oraz WiFi.
9. Urządzeń bezprzewodowej automatyki LoRa, Z-Wave oraz EnOcean.

Materiały edukacyjne oraz oprogramowanie

Do dyspozycji uczestników dostarczymy materiały edukacyjne w postaci plików elektronicznych oraz oprogramowanie konfiguracyjne. Po szkoleniu uczestnicy dostaną dostęp do 9 godzin unikalnych, edukacyjnych materiałów wideo o wysokiej jakości merytorycznej w naszym systemie szkoleń internetowych Akademii i-Future.

Warunki uczestnictwa w szkoleniu

Warunkiem przystąpienia do szkolenia jest znajomość zasad elektryki oraz podstawowej obsługi komputera. Zalecana podstawowa znajomość elektroniki oraz systemów alarmowych. Zajęcia ze względów bezpieczeństwa przeprowadzane są z wykorzystaniem niskiego napięcia 12 oraz 24V DC.

Wymagania względem uczestników

Każdy uczestnik szkolenia powinien zabrać ze sobą sprawny komputer z systemem Windows 7 lub 10 oraz urządzenie mobilne z systemem Android lub iOS. Komputer nie może posiadać żadnej blokady administracyjnej blokującej instalację dodatkowego oprogramowania.

Gdzie organizujemy szkolenie?

Tak rozbudowane i treściwe szkolenie wymaga spokoju, klimatu i komfortowych warunków, żeby przyniosło oczekiwane rezultaty.

Nasze szkolenia organizujemy w salach konferencyjnych w górskich pensjonatach. Cisza i spokój z dala od miejskiego gwaru, jakie nam towarzyszą podczas szkoleń powodują, że na zajęciach czujemy się zrelaksowani i wypoczęci. Dzięki temu nasze szkolenia są efektywniejsze, a każda przerwa kawowa w tak pięknych okolicznościach przyrody działa bardzo uspokajająco dla duszy i ciała.

Egzamin sprawdzający nabytą wiedzę

Nasze kursy zawsze zakończone są testem egzaminacyjnym, by potwierdzić nabytą wiedzę i podsumować spotkanie. Jest on podzielony na dwie części.

część teoretyczna

W formie pisemnej wypełniamy dostarczone przez trenera testy. Czas na uzupełnienie testu to 30 minut.

część praktyczna

W formie zadań praktycznych, polega na zaprogramowaniu konkretnych funkcjonalności automatyki budynku. Czas na uzupełnienie testu to 90 minut.

Co otrzymasz po naszym szkoleniu?

Certyfikat poświadczający odbycie szkolenia "Inteligentne instalacja 2022 - systemy rozproszone" oraz zdania egzaminu.

Certyfikat autoryzowanego instalatora systemu Ampio 1-go, 2-go oraz 3-go stopnia.

Certyfikat instalatora wideofonów sieciowych "Doorbird".

Zaświadczenie z ukończenia szkolenia.

Oprogramowanie konfiguracyjne Ampio Smart Home Manager, oraz możliwość zakupu programatora oraz urządzeń systemu Ampio, umożliwiających wprowadzenie do firmy nowych technologii automatyzacji inteligentnych instalacji o logice rozproszonej.

Co zyska Twoja firma po naszym szkoleniu?

Jeśli zgłosiłeś się jako instalator, projektant, czy handlowiec

Przede wszystkim dobrze wyszkolonego fachowca w dziedzinie profesjonalnych instalacji inteligentnych.

Dobrego sprzedawcę inteligentnych instalacji smart home z umiejętnością doboru urządzeń i wyceny oferty.

Status autoryzowanego punktu instalacyjnego z możliwością instalowania oraz serwisowania systemu Ampio, a także zakupu urządzeń na ogólnych warunkach handlowych przewidzianych dla autoryzowanych firm instalacyjnych.

Nr infolinii wsparcia technicznego przy instalacjach inteligentnych.

Jeśli zgłosiłeś się jako nauczyciel

Mentora, który bez problemu wprowadzi swoich studentów w świat nowoczesnych instalacji elektrycznych opartych o zaawansowaną automatykę budynkową.

Forma i metody szkolenia

Część teoretyczna oraz szkolenie ze sprzedaży inteligentnych instalacji

metoda podająca

Część praktyczna

metoda praktyczna w formie fizycznych ćwiczeń z wykorzystaniem komputerów oraz elektronicznych modułów automatyki

Koszty szkolenia

CENA SZKOLENIA

4900 zł netto za osobę. + 23% VAT za osobę

4900 zł brutto VAT z.w. w przypadku kiedy koszty szkolenia pokrywane są ze środków publicznych

* - cena nie pokrywa kosztów dojazdu, pobytu oraz wyżywienia

REFUNDACJA KOSZTÓW SZKOLENIA

Szkolenie może być refundowane do 100% z dedykowanych funduszy szkoleniowych wsparcia dla firm. Służymy pomocą w doradztwie przy pozyskiwaniu refundacji z KFS oraz BUR

POBYT I WYŻYWIENIE

Dla uczestników szkolenia nocleg oraz wyżywienie na miejscu szkoleń stacjonarnych zawsze załatwiamy na preferencyjnych warunkach.

Skontaktuj się z nami!

Chcesz się dowiedzieć więcej?

A może chcesz zapisać się na szkolenie?

Wypełnij formularz obok, a skontaktujemy się z tobą jak najszybciej.

lub sam skontaktuj się telefonicznie

+48 690 480 590

bądź wyślij do nas e-mail

szkolenia@i-future.pl

Ankiety ewaluacyjne oraz telefoniczne

Każdy uczestnik szkolenia po szkoleniu powinien wypełnić dostarczoną przez nas ankietę ewaluacyjną. Dzięki ankietom ewaluacyjnym, telefonicznym, konfrontacji z uczestnikami po szkoleniach i w czasie szkoleń, informacji od prowadzących, a także dzięki naszemu doświadczeniu na bieżąco reagujemy na potrzeby i oczekiwania uczestników szkoleń. Regularnie dokonujemy korekt programu szkoleniowego oraz poprawiamy jakość naszych szkoleń.

Zdrowie i bezpieczeństwo przede wszystkim!

W dobie pandemii nie możemy obojętnie przechodzić obok zagrożenia jakim jest COVID-19. W tym celu stosujemy szereg środków zaradczych.

Obiekty w których prowadzone są szkolenia należą do obiektów bezpiecznych higienicznie.

Obiekty spełniają warunki BHP.

Sala szkoleniowa jak i sprzęt szkoleniowy są w trakcie szkoleń dezynfekowane.

Wszyscy uczestnicy szkolenia pierwszego dnia będą musieli podpisać oświadczenie, że przez ostatnie 14 dni nie byli zakażeni, ani nie mieli kontaktu z osobą zarażoną koronawirusem.

Podczas szkoleń zobowiązujemy się do przestrzegania obowiązujących zasad reżimu sanitarnego w związku z COVID-19